Britské RISC OS akce pro rok 2024

12.02.2024 - Doba čtení: 3 minut

Uživatelská základna operačního systému RISC OS nemusí být tak velká, jako základna jiných alternativních operačních systémů, navíc je velmi silně lokalizována na Britské ostrovy, nicméně právě tam je velmi aktivní. V letošním roce (stejně jako v letech minulých) budou místní uživatelské skupiny pořádat celou řadu pravidelných setkání, prezentací a konferencí a to jak online tak osobně. Čtyři z nich je ale významně větších a konají se jednou ročně. Většina z nich už má stanoven termín a jeden z těchto termínů se už dokonce velmi přiblížil:

  • RISC OS SouthWest Show 2024 se koná již za necelé dva týdny, tedy v sobotu 24. února, v hotelu Arnos Manor v Bristolu. V minulých letech zde vystavovaly takřka dvě desítky výrobců hardware a autorů software, lze předpokládat, že letošní rozsah bude zhruba stejný. Vstupné je šest britských liber, akce začíná v 10:30 a končí v 16:00
  • Wakefield 2024 bude následovat takřka přesně dva měsíce poté, konkrétně v sobotu 27. dubna v hotelu Cedar Court v severoanglickém Bradfordu. Vstupné je pět liber, začátek je stanoven na 10:30 a konec na 16:30. Prozatím je potvrzeno třináct vystavovatelů.
  • Midlands Midsummer MUG Show zatím stanoven termín nemá, nicméně jedná se o událost konající se v posledních letech v čistě online podobě, takže termín není obvykle nutné znát dlouho předem. Minimálně vloni se ale akce konala o první prázdninové sobotě, takže opět se zhruba dvouměsíčním odstupem od akce předcházející.
  • RISC OS London Show se vrací po dvouleté pauze, zapříčiněné ztrátou prostor. Nové prostory se nacházejí v severozápadní části londýnské aglomerace, konkrétně jde o Harrow District Masonic Centre a asi největší anglická RISC OS událost se tam bude odehrávat v sobotu 26. října od 11:00 do 16:00. Další podrobnosti zatím nejsou známy.

Pokud to do Anglie nemáte zrovna coby kamenem dohodil, pak koluje i zatím nepotvrzený a tudíž neoficiální termín asi jedné RISC OS akce přímo na evropském kontinentu - RISC OS eXperience - měla by se konat v sobotu 18. května v nizozemském Koog aan de Zaan. Vstupné bývá obvykle zdarma.

Když se někde sejdou ataristi, amigisti, unixáci či další alternativci, tak je to obvykle víkendová akce, kde se hodně sedí u počítačů, sem-tam je nějaká přednáška, zajde se do hospody... Když ale je nějaká RISC OS akce, je to v sobotu, od desíti-jednácti a ve čtyři se už zas balí. Jsou tam "vystavovatelé" a "prezentace" - celé to je takové oficiální. Nevím, zda to víc lidí přiláká či odradí. Letět přes půl Evropy a pak koukat pár hodin na nějaké stánky s hardwarem/softwarem, to by mě asi úplně nenadchlo. 

ALT-F4.cz

Novinky ze světa mimo současný desktopový a mobilní mainstream.
Tak často, jak to jen je možné. Ozdrojované a se stručným komentářem.

Chcete podpořit tvorbu tohoto webu? Kupte mi třeba kafe!