Haiku podporuje USB audio

23.02.2024 - Doba čtení: 2 minut

Až v půli února vydaný report lednové aktivity projektu Haiku odhalil, že nejvýznamnější pokrok v prvním měsíci roku se týkal úprav USB 3 (XHCI) ovladačů, což mj. vyústilo ve funkční ovladač USB zvukovek a ten tak je v nightly builds nově ve výchozím stavu zapnutý. K dokonalosti má sice daleko, prozatím například podporuje pouze nejstarší USB 1 zvuková zařízení a ta musí být navíc připojena do trojkového portu, ale vzhledem k stále větší popularitě USB headsetů i dedikovaných externích zvukových zařízení je to krok správným směrem.

Další drobné úpravy byly realizovány například v bateriovém notifikátoru PowerStatus, který umí nově rozpoznat, že se akumulátor notebooku po připojení k externímu napájení nenabíjí a také se do deskbaru instaluje pouze na zařízeních, která nějakou baterii mají. Dalších oprav a úprav jsou desítky, zejména v ovladačích a jádře.

Zdroj:

Některé novinky člověku musí chtě-nechtě přijít úsměvné. Jedničkové USB zvukovky podporoval už MacOS 9 a rozhodně k tomu nepotřeboval trojkový port. Každopádně i takovéhle novinky jsou super, protože řeší nějaký problém, který se systémem měl nějaký jeho uživatel. Což znamená, že Haiku má jak uživatele, tak vývojáře. Co víc si malý nezávislý systém může přát?

ALT-F4.cz

Novinky ze světa mimo současný desktopový a mobilní mainstream.
Tak často, jak to jen je možné. Ozdrojované a se stručným komentářem.

Chcete podpořit tvorbu tohoto webu? Kupte mi třeba kafe!